Zaproszenie na Konferencję

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Historii Idei Uniwersytetu Warszawskiego oraz
University of Reading Think Tank Society
mają zaszczyt zaprosić na

Międzynarodową Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową

“Lud. Istota i zjawisko”

Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2012 roku w Warszawie. Na Konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badań skoncentrowanych na rozumieniu istoty i znaczenia pojęcia „ludu” jako kategorii filozofii politycznej oraz jako faktu historycznego.

W związku z powyższym, Organizatorzy zapraszają zainteresowanych udziałem w Konferencji do przesyłania abstraktów. Powinny one zawierać imię, nazwisko oraz afiliację autora, tytuł i zarys treści referatu (do 1800 znaków), a także planowaną bibliografię. Referat, nie dłuższy niż 20 minut, można wygłosić w języku polskim lub angielskim. Abstrakty należy przesyłać na adres r.m.mroz@student.uw.edu.pl do 6 kwietnia 2012 roku. Informację o zakwalifikowaniu referenci otrzymają do 10 kwietnia. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane zgłoszenia.

Temat referatu powinien odpowiadać tematyce jednego z trzech paneli tematycznych. Prelekcje w panelu pierwszym będą koncentrować się wokół rozumienia ludu w filozofii politycznej oraz ujęć tej problematyki w historii myśli społeczno-prawnej. Problematyka drugiego panelu będzie dotyczyć ludu jako zjawiska historycznego. Rozważania prowadzone w ramach pierwszego oraz drugiego panelu przyniosą efekt w postaci stworzenia mapy pojęcia oraz charakterystyki zjawiska przy jednoczesnym porównaniu kategorii opisowych oraz normatywnych z wydarzeniami historycznymi. Trzeci panel stanowić będzie okazję do przedyskutowania współczesnych zjawisk politycznych, społecznych i ekonomicznych, w których pojęcie ludu czy to pojawia się, czy też może być wykorzystane do ich lepszego zrozumienia.

Integralnym elementem Konferencji będzie panel dyskusyjny z udziałem pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk.

Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości 20 zł. Organizatorzy nie zapewniają noclegu. Szczegółowe informacje co do miejsca i przebiegu Konferencji, a także jej regulamin, zostaną podane wkrótce.

Konsultacja naukowa konferencji:
dr Marek A. Cichocki

 

Patronat nad konferencją objęły:

Instytut Filozofii i Socjologii Państwowej Akademii Nauk

Kolegium MISH UW

Kwartalnik ResPublica Nowa

Miesięcznik KRONOS

Pressje. Teki Klubu Jagiellońskiego

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s